Naši lektori sú odborníci zo sveta umenia. Medzi ne patrí napríklad:

Lektori

Tomáš Magnusek

Lektor filmovej tvorby

Ako herec a režisér sa najviac preslávil trilógiou Bastardi. Natočil ale aj ďalšie zaujímavé filmy ako Pamětnice alebo Školský výlet. Je jedným z najúspešnejších a najaktívnejších českých režisérov poslednej doby. Pôsobil aj ako stredoškolský pedagóg a pedagogickej praxi sa venuje stále prostredníctvom rôznych besied a workshopov.

Vzdelanie:
Univerzita Jána Amosa Komenského - špeciálna pedagogika

 
Zuzana Páleníková

Lektorka divadelného herectva

Po štúdiu réžie na DAMU a Masterclass u Jurij Alschitze sa venuje medzinárodným projektom. Pôsobila ako herecká pedagogička a vedúci ročníka na Vyššej odbornej škole hereckej v Prahe Michli a v UA Ambrozia lektorom od roku 2013.

Vzdelanie:
DAMU, Praha - dramaturgia a réžia

 

Jan Přeučil
Lektor herectva

Český filmový a divadelný herec a vysokoškolský pedagóg. Na DAMU sa dostal z politických dôvodov až na druhý pokus. Absolvoval v roku 1960. Stále divadelné angažmán mal v Divadle Na zábradlí od roku 1960 do roku 1993. Od roku 1993 vystupoval tiež v muzikáloch Hudobného divadla v Karlíne. Stvárnil vyše 400 rolí v rozhlase, kde našlo široké využitie jeho rétorické umenie. Dlhé roky vyučovať na pražskej DAMU, teraz pôsobí na Vysokej hereckej škole na Slovensku.

 
Andrea Bašistová

Lektorka moderovania

Mladá ambiciózna moderátorka, ktorá študuje žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Má veľa skúseností z praxe. Ako moderátorka pracuje napríklad v Malinô Brdo Ružomberok. Ďalej ako reportérka v Naše Novinky a v spoločnosti Noviny Poprad.

Vzdelanie:
Žurnalistika na Katolíckej univerzite v Ružomberku

 

Míša Doubravová
 
Míša Doubravová

Lektorka spevu, divadelného herectva, muzikálového herectva

Od malička navštevovala rôzne záujmové krúžky od baletu cez dramaťák, spev, latinsko-americké tance až po flautu či klavír. Pravidelne vyhrávala recitačnú súťaž Pražské vajíčko a v šiestich rokoch sa prvýkrát objavila pred kamerou v Bakalároch. Ako dieťa hrala v seriáli O stratenej láske, filmoch Deň dobrých skutkov, Denník šialenej manželky či Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo. V čase štúdií nakrúcala seriály Ordinácia v ružovej záhrade (TV NOVA,), Kriminálka Anděl či seriál Terapie (HBO) a pôsobila v divadelnom súbore Nová generácia. V súčasnej dobe ju môžete vidieť v seriáli Ulica (TV NOVA) alebo v kulinárskej relácii Draci v hrnci (ČT). Hrá úlohu Mimi v muzikáli RENT v divadle Na Prádle v anglickom jazyku v réžii Steva Josephsona. Od roku 2010 pôsobí v divadle Kalich v muzikáloch Robin Hood (komorná Kitty, Lady Marianna), Ôsmy svetadiel (hlavná rola Jany), Pomáda (Rizzo).

Vzdelanie:
Pražská konzervatórium, odbor hudobno-dramatický

 

Roman Tomeš
 
Roman Tomeš

Lektor muzikálového herectva

Je známy predovšetkým z divadla Kalich ako predstaviteľ niekoľkých rolí v muzikáloch. Uviedol sa Ôsmym svetadielom, Túžbou, potom stvárnil napr. Giacoma Salaia v Mone Lise alebo Dannyho v Pomáde. Práve titulná úloha v Pomáde mu vyniesla prezývku "Český Travolta". Všimli si ho aj filmári, takže sa objavil v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade alebo Doktori z počiatkov.

Vzdelanie:
Konzervatórium Jaroslava Ježka v Prahe - herectvo

 

Kašparovská
 
Terezie Kašparovská

Lektorka moderovania

Patrí medzi moderátorskú špičku v Českej republike. Už niekoľko rokov pôsobí ako moderátorka hlavných správ na TV Prima. Zároveň moderuje aj politickú diskusnú reláciu Partie. Vzdelanie získala na fakulte žurnalistiky a je skvelou profesionálkou hovoreného slova.

Vzdelanie:
Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta